ATB Başkanı Yavuz'dan Kamuoyuna Açıklama

KAMUOYUNA AÇIKLAMA

RedHack adlı bilgisayar korsan grubu tarafından Borsamızın bilgisayar sistemi şifreleri kırılarak ve suç işlenerek şahsımı hedef alan birtakım yalan-yanlış bilgiler kamuoyunun bilgisine sunulmuştur.
Söz konusu açıklamada;
1-    Şahsıma ait olduğu iddia edilen arsaların tamamı, bir KAMU KURUMU niteliğinde MESLEK KURULUŞU olan  ANKARA TİCARET BORSASI’na aittir. (Söz konusu arsalara ait tapu belgeleri sitemizde ana haberdeki eklerde sunulmaktadır)
2-    Yeni mahalle Macunköy 43312 ada, 2 parselde bulunan arsa üzerindeki 1.5 emsalde bir artış söz konusu değildir. Yazıya konu  olan emsal artış değerleri sadece bir bilgi notudur. Bu bilgi notu, ATB Yönetim Kurulu’nun, 11.05.2006 tarihinde Sayın Melih Gökçek’e yaptığı ziyarette bilgi vermek üzere hazırlanmıştır. (Bilgi notunun tam metni sitemizde ana haberde bulunmaktadır)
3-    Yenikent Çoğlu Köyü’nde bulunan 1598 ada 1 parselde bulunan arsa 2001 tarihinde Borsamız tarafından alınmıştır. Üzerine,1991 yılında Organize Et Entegre Tesisi şehri düşülmüştür. (Bu iki arsanın son durumu ile ilgili bilgi notu ektedir)
Her iki arsanın da imar durumunun 11.05.2006 tarihinden önceki halinde bugün itibariyle bir değişikliğin olmadığı sitemizdeki ana haberdeki belge ve bilgilerde de görülmektedir.
4-    Haberde yer alan tayin ricalarıyla ilgili bilgilerde gerçekleri yansıtmamaktadır. Şöyle ki, Ben Ankara Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanıyım. Aynı zamanda TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak da bir diğer görevim daha vardır. Bazı üyelerimizden gelen yardım taleplerini ilgililere iletmek bir insani görev olarak değerlendirilmelidir.

Şahsımı hedef alan ve tamamen yanlış bilgilerden oluşan haberin, doğru bilgilerle düzeltilerek yayınlanması yasal haklarım saklı kalmak kaydıyla önemle rica ederim. 27.02.2013

Faik YAVUZ

ATB Başkanı ve
TOBB Başkan YardımcısıSkip Navigation Links
ATB
HAKKINDA
ORGANİZASYON
ŞEMASI
GENEL
DUYURULAR
BİLGİ
PROJE
ŞUBELER
KALİTE
YÖNETİMİ
BASINDA
ATB
BASIN
DUYURULARI

    2010 ANKARA TİCARET BORSASI | HER HAKKI SAKLIDIR.
MACUN MAHALLESİ
171. SOKAK NO: 4
YENİMAHALLE-ANKARA
T: +90 312 327 00 00,
F: +90 312 324 08 57

info@ankaratb.org.tr